SmartSite

Ilustracja do artykułu smartsite_logo_large.png

Wdrożenia

CMS SmartSite został wdrożony u wielu klientów, miedzy innymi w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego (UMWP), jako platforma hostingowa do utrzymywania witryn innych jednostek samorządowych. Obecnie z platformy w UMWP korzysta ponad 500 jednostek, utrzymując ponad 800 witryn obsługiwanych przez ponad 1400 redaktorów.

BIT S.A. oferuje też usługę hostingu witryn opartych na SmartSite.

Wybrane realizacje

CMS SmartSite jest aplikacją klasy CMS do tworzenia i zarządzania serwisami internetowymi. Jest autorskim rozwiązaniem formy BIT S.A., przeznaczonym do realizacji szerokiego spektrum witryn internetowych, od prostych serwisów WWW do rozbudowanych portali informacyjnych. SmartSite zapewnia wysoki stopień elastyczności wprowadzania i publikowania informacji oraz ogromne możliwości w zakresie ich publikacji. Otwarta architektura oraz modułowa budowa umożliwiają łatwe dopasowywanie czy rozszerzanie funkcjonalności systemu SmartSite do potrzeb konkretnego wdrożenia. Zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają łatwo dodawać nowe moduły, realizujące specjalistyczne funkcje, np. prezentacja oferty czy integrację z zewnętrznymi usługami.

SmartSite został zaprojektowany z myślą o obsłudze wielu niezależnych witryn WWW. Dzięki elastycznej architekturze systemu wszystkie witryny są tworzone, administrowane i prezentowane w Internecie przy pomocy jednej instancji aplikacji (modułu administracyjnego). Każdy taki serwis może posiadać wiele adresów internetowych, pod którymi będzie dostępny, różne wersje językowe, zestawy szablonów i innych dodatkowych komponentów wizualnych i funkcjonalnych, określających wygląd i zachowanie budowanej witryny.

Standardowo SmartSite udostępnia kilka modułów funkcjonalnych oraz kilkadziesiąt komponentów wizualnych, z których można zestawiać szablony. Kreatory treści, ankiety, fora dyskusyjne, kalendarze, banery, newsletter, RSS, bazy dokumentów, formularze, integracja z systemami statystyk odwiedzin i inne moduły zapewniają narzędzia niezbędne do budowy nowoczesnych witryn, portali, Biuletynów Informacji Publiczne oraz aplikacji biznesowych.

Systemy CMS muszą być gotowe na rozwój biznesu i obsługę nowych odbiorców usług i treści. SmartSite, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz wysokiej optymalizacji mechanizmów publikacji, zapewnia bardzo wysoką wydajność działania witryn nawet w prostym wdrożeniu, gdzie wszystkie elementy działają na jednym serwerze. Ale też pozwala na skalowane tej wydajności poprzez rozbudowę środowiska pracy. SmartSite jest gotowy do pracy w środowiskach chmurowych, w każdej chwili można dokładać kolejny serwery aplikacyjne, bazy danych czy loadbalancery, zwiększając możliwości obsługi kolejnych klientów czy rosnących wymagań funkcjonalnych witryny.

SmartSite jest systemem CMS nastawionym na samodzielne zarządzanie witryną przez klienta, nie tylko w zakresie treści ale również wyglądu i zachowania witryny. Zastosowane rozwiązanie do wizualnej edycji szablonów publikacji oraz szerokie możliwość konfiguracji poszczególnych komponentów pozwalają klientom samodzielnie kształtować sposób prezentacji i to bez konieczności programowania. W przeciwieństwie do wielu systemów CMS, SmartSite nie narzuca ilości i lokalizacji komponentów prezentujących poszczególne elementy witryny do tego co zostało uwzględnione przez programistów. W każdej chwili administrator witryny może dodawać lub przenosić w inne miejsca elementy witryny. Dzięki wykorzystaniu popularnych frameworków CSS SmartSite pozwala na obsługę witryn responsywnych, dopasowujących się do wymagań urządzeń mobilnych.

SmartSite nie ogranicza się do typowych elementów zawartości strony jak tytuł, treść, galeria i załączniki. Narzędzia wizualne pozwalają na dodawanie dowolnych elementów do szablonu strony. Nagłówek, zajawka (lead), trzy pola tekstowe przeplatane kontenerami na reklamy, a do tego miniaturka strony, galeria zdjęć i dwa pola na pliki do pobrania, pod treścią i w pasku bocznym nie stanowią problemu. Administrator może przygotować taki układ lub inny strony w kilka minut i to bez pisania jakiegokolwiek kodu HTML.

SmartSite udostępnia też kreatory treści, które pozwalają na wprowadzania poszczególnych typów informacji w sposób jeszcze prostszy i minimalizujący czynności redakcyjne. Można przygotować kreatory uwzględniające nie tylko określone pola do wprowadzenia ale też wymuszające publikację w określonymi miejscu w strukturze witryny.

SmartSite CMS posiada zaawansowany system zarządzania uprawnieniami internautów, użytkowników redakcyjnych i administratorów, w tym możliwość tworzenia nowych i edycji istniejących ról poprzez grupowanie pojedynczy uprawnień. SmartSite wspiera publikowanie treści z uwzględnieniem wielostopniowego lub uproszczonego, jednostopniowego zatwierdzania treści, w którym publikacja nie wymaga moderacji. Wszystkie zmiany treści podlegają automatycznemu wersjonowaniu stron. SmartSite posiada też mechanizmy logujące wszelką aktywność użytkowników i administratorów.